Куди вигідно інвестувати українцям у 2018 році

Куди вигідно інвестувати українцям у 2018 році
22.02.2018
Керуючий власник девелоперської компанії «Омокс», забудовник ЖК «Чайка» і «Сонцтаун» Олексій Кулагін про те, чи вигідно зараз інвестувати в нерухомість

Найцінніший актив - ви самі, тому інвестувати в себе і в поліпшення свого життя завжди гарна ідея. Навіть якщо інвестиції не окупляться зараз, вони залишаться з вами і принесуть дохід у майбутньому.

Купівля нерухомості як і раніше вважається вигідним вкладенням. Правда, за останні роки трохи змінився підхід до вибору житла. Люди стали більше цінувати свій комфорт. Сьогодні на перший план виходить якість життя. Стало куди важливіше мати місце для прогулянок, свіже повітря, розвинену інфраструктуру житлового комплексу. Сценарій, в якому потрібно виїжджати з роботи на 10 хвилин раніше, щоб встигнути запаркуватися в крихітному дворі багатоповерхового будинку або виводити собаку на єдину дворову клумбу, вже мало кого приваблює. Транспортна інфраструктура в містах досить добре розвинена, тому розташування сьогодні не грає ключову роль.

При виборі житла важливо знати, хто стоїть за компанією забудовника! Адже надійність, ділова репутація та імідж визначають рівень відповідальності і дають можливість зрозуміти, на кого можна покластися, а на кого не варто. Важливо, щоб керівники та власники компанії мали профільну освіту, саме будівельну, а не маркетингову або юридичну.

Варто звернути увагу на інвестиції в нерухомість і тим, у кого є діти, внуки і хто планує залишити їм житло у спадок. Не менш 200 років - такий термін служби цегляних будівель. Тобто, придбана нерухомість стає фамільним активом на багато поколінь, в який безперечно треба вкладати гроші. Дивлячись на перспективу, думайте про те, що місто росте, кількість жителів збільшується, тому вибирайте житло з великими прибудинковими територіями, що забезпечують безпечні умови експлуатації та можливість прогулянок по дворах. Пам'ятайте, хороше житло завжди можна здати в оренду та отримати прибуток. Окупність залежить від багатьох факторів і займає від 10 до 20 років.

Світові приклади і тенденції vs українські реалії?

На жаль, українське законодавче поле, його трактування та практика використання нашими чиновниками, а також державними функціонерами, роблять умови довгострокового планування наших життів поганими, порівнянними тільки з «відсталими» країнами. Потрібно розуміти, нерухомість - це місце існування, життя, робота, дозвілля ... І тільки коли в Україні будуть створені умови довгострокового планування життя, можна буде порівнювати її з іншими розвиненими країнами. А поки маємо, що маємо. Добре, що ніхто не може заборонити переймати досвід зарубіжних колег. Повчитися дійсно є чому, але в основному це стосується банківської сфери, де гроші доступні під 0,5% річних ... Чи не в цьому їх секрет розвитку малого та середнього бізнесу ?!

Впровадження інноваційних технологій - одна з головних тенденцій останніх років. Все популярнішим стають так звані «розумні» будинки та «розумні» квартири. Забудовники активно впроваджують системи відеоспостереження, очищення повітря, води, електронні замки та інші функціональні можливості, якими можна дистанційно керувати зі смартфонів або планшетів. Крім очевидних переваг, є і мінуси. По-перше, такі об'єкти нерухомості коштують на порядок дорожче. По-друге, залишається відкритим питання безпеки. Вже були випадки, коли, злочинці отримували доступ до камер, замків і ліфтів. Тому при будівництві та купівлі таких об'єктів, завжди варто враховувати такі ризики.

Наряду з «розумними» системами в світі нерухомості все більше уваги приділяють екологічності. Об'єкти будують з екологічно чистих матеріалів. Забудовники озеленюють території, приділяють увагу енергоефективності та навіть використовують альтернативні джерела енергії. Заплатити за таке задоволення доведеться чимало, тим більше, що жити в таких будинках стало модно - це і призвело до ще більшого зростання собівартості будівництва.

Резюмуючи, скажу, що ринку нерухомості в Україні ще є куди рости, а ось цінами вже падати нікуди.