Олексій Кулагін відвідав офіційний прийом на честь Дня незалежності Вірменії

Олексій Кулагін відвідав офіційний прийом на честь Дня незалежності Вірменії
26.09.2019
У середу, 25 вересня, в Fairmont Grand Hotel Kyiv відбувся урочистий прийом з нагоди Дня незалежності Вірменії. Посольство Вірменії в Україні запросило відвідати захід представників всіх розташованих в країні дипломатичних відомств, а також парламенту і уряду.

Також серед запрошених був Олексій Кулагін - провідний фахівець в галузі промислового і цивільного будівництва, який після землетрусу 1988 року, яке охопило понад 40% території Вірменії, очолив рятувальні, а згодом відновлювальні роботи у великих вірменських містах - таких як Гюмрі (тоді Ленинакан) і Ванадзор (Кировакан) .

«Я вдячний послу Вірменії в Україні Тіграну Сейраняну за організований прийом на честь Дня незалежності Вірменії. Звичайно, він пробудив безліч спогадів 1988-92 років. Тоді стався землетрус, а потім були рятувальні та відновлювальні роботи », - зазначив Олексій Кулагін.

Нагадуємо, 7 грудня 1988 року в Вірменії поблизу міста Спітак стався землетрус з магнітудою в епіцентрі більше 11 балів. В результаті Спітак був знищений повністю, а разом з ним під землю пішли ще 58 сіл. У руїнах частково лежали і великі міста Вірменії: Ленінакан і Кіровакан ​​(зараз - Гюмрі і Ванадзор відповідно). В результаті стихійного лиха загинули не менше 25 тисяч осіб, ще понад 500 тисяч жителів Вірменії залишилися без будинків в розпал суворої зими. Саме тоді Олексій Кулагін очолив загін рятувальників від Мінвуглепрому СРСР в кількості 400 осіб в Ленінакані, а з січня 1989-го по 1991 рік керував загоном з 8000 шахтобудівників по відновленню житлового фонду Вірменії.

Офіційний прийом на честь Дня незалежності Вірменії, за словами Олексія Кулагіна, «почався дуже зворушливо»: дитина заспівала гімни України та Вірменії на двох мовах, танцювальні колективи виконали народні танці. «Це було чудово», - підкреслив підприємець.

Він побажав народу Вірменії благополуччя і процвітання, а також висловив надію, що україно-вірменські відносини будуть активно розвиватися і далі. «І дуже радує, що Михайло Бно-Айріян, губернатор Київської області - вірменин. Це може бути тільки в країні, в якій не просто суспільство, а багатонаціональна спільнота рівних людей. Я вітаю народ Вірменії з Днем незалежності. Вірменія - прекрасна країна, їм є, чим пишатися », - підкреслив він.