Девелоперська компанія «ОМОКС» вкотре довела свою правоту в суді

Девелоперська компанія «ОМОКС» вкотре довела свою правоту в суді
18.02.2021
Детальний план території , за статтею 1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» – це вид містобудівної документації що встановлює планувальну організацію та розвиток конкретної території.

Саме ДПТ дає можливість розрахувати потужність інженерної інфраструктури та укласти договори з монополістами на технічні умови по підключенню до мереж. І тільки після цього можливо розпочати розробку стадії «Проект»  та «Робоча документація».

Фактично, цей документ передує визначенню всієї інфраструктури на території, запланованої до забудови чи реконструкції та можливості подальшого перспективного розвитку. Йдеться про розвиток інфраструктури, забезпечення комфортних умов для проживання мешканців, створення сприятливих умов для збалансованого економічного та соціального зростання, забезпечення сумісності забудови окремих земельних ділянок у складі єдиного генерального плану розвитку населеного пункту.

Задля законної реалізації проекту забудови ЖК /Чайка\, ще у 2008 році забудовником ТОВ «ОМОКС» було пройдено всі, визначені законодавством України, процедури з затвердження ДПТ, розробки стадії «Проект» та «Робоча документація», отримання позитивного висновку державної інвестиційно-будівельної експертизи України. Саме  у 2008 році було сформовано умови взаємовідносин між державою, яку представляла адміністрація ППБСР, адміністрація Києв-Святошинського району, Київської області, та регулятор будівельної галузі – ДАБІ України, яким було надано ордер на будівництво.

Саме рішенням Петропавлівсько – Борщагівської сільської ради Києво – Святошинського району Київської області  № 1 від 20 червня 2008 року було погоджено включення ДПТ до проекту генерального плану забудови села Чайки Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради, який було  розроблено інститутом УкрНДПІцивільбуд з подальшим затвердженням на сесії сільської ради після його погодження з відповідними службами.

В подальшому, рішенням Петропавлівсько – Борщагівської сільської ради Києво – Святошинського району Київської області № 109 від 16 червня 2011 року було затверджено генеральний план села Чайки розроблений інститутом УкрНДПІцивільбуд. Розробка ГП відбувалась саме на базі проекту ЖК /Чайка\, тому що без створення у складі проекту ЖК /Чайка\ об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, яка здатна була  забезпечити зростання села Петропавлівська-Борщагівка та села Чайки до трьохсоттисячного міста ніякий розвиток був би неможливий. Без створеної та введеної в експлуатацію у 2008 році повного циклу об’єктів інженерної інфраструктури ніяке проектування та затвердження ГП розвитку Петропавлівської Борщагівки та Чайки було б неможливим.

08 жовтня 2015 року 33-ю сесією шостого скликання Петропавлівсько – Борщагівської сільської ради Києво – Святошинського району Київської області було прийнято рішення № 35, яким було надано дозвіл виконавчому комітету Петропавлівсько – Борщагівської сільської ради на коригування детального плану територій ЖК /Чайка\ в районі вул. Лобановського та вул. Печерської  в с. Чайки для подальшого будівництва об’єктів багатоповерхової багатоквартирної житлової забудови з об’єктами громадського, соціально-культурного та освітнього призначення. На той час реалізація затвердженого у 2008 році проекту розвитку ЖК /Чайка\ сягнула 60%, а договір про дольову участь у будівництві між Петропавлівсько-Борщагівською сільською радою та ТОВ «ОМОКС» виконано з боку забудовника на 120%.

Згідно вказаного рішення оплату за розроблення детального плану територій здійснював ТОВ «ОМОКС», як забудовник  вказаної земельної ділянки.

Після коригування ДПТ від 2008 року, на  виконання вимог законодавства про громадські слухання  по суті рішень скоригованого ДПТ, 29 квітня 2016 року адміністрація Петропавлівсько – Борщагівської сільської ради, на чолі з секретарем ППБСР - Мартинюк С.Р, організувала проведення таких слухань. Для участі в обговоренні детального плану територій адміністрації села були запрошені представники організації розробника ДПТ, представника забудовника, деякі керівники сільської ради, крім того, участь у громадських обговореннях прийняли члени територіальної громади села Чайки у кількості 93 особи, яким було повідомлено про слухання публікацією в СМІ.

Під час обговорення жодних зауважень до проекту детального плану територій  від жителів громади не надходило. Таким чином збори з обговорення коригувань ДПТ ЖК «Чайки» були затверджені протоколом, підписаним представниками громади, замовником, розробником та забудовником ЖК /Чайка\.

В подальшому, на підставі розроблених та затверджених коригувань детального плану територій між вул. Лобановського та вул. Печерської в с. Чайка з 2016 року по цей час і продовжується будівництво об’єктів багатоповерхової багатоквартирної житлової забудови з об’єктами громадського, соціально-культурного та освітнього призначення ЖК /Чайка\.

26 жовтня 2016 року, головою  Петропавлівсько-Борщагівської сільської ради Кодебським О.І. було підписано містобудівні умови та обмеження забудови земельних ділянок № 45/2016 (нове будівництво житлового комплексу «Чайка - 2», що  прилягає до вул. Лобановського Валерія, вул. Печерської та вул. Дачної с. Чайки Києво-Святошинського району Київської області).

Втім, не зважаючи на законність та прозорість пройдених ТОВ «ОМОКС» містобудівних процедур, певними особами, ППБСР та мешканкою Лукшиною були вчиненні зловмисні незаконні дії з оскарження ДПТ забудови ЖК /Чайка\.

Фактично, фізична особа Лукшина подала позов до Петропавлівського – Борщагівської сільської ради на скасування ДПТ ЖК /Чайка\ без долучення до розгляду в судовій справі забудовника – ТОВ «ОМОКС», для якого ДПТ є документом довгострокового планування своєї діяльності. Юристка сільради Дідескуль, використовуючи представницькі функції Петропавлівсько – Борщагівської сільської ради, дала згоду на відміну ДПТ на користь Лукшиної.

Розуміючи що сторони по судовому позову  прагнуть прийняття договірного рішення, направленого проти реального суб’єкта господарювання, три судді адміністративного суду взяли самовідвід по цій справі, визнавши, що згідно із заявленою суттю позову та наданням по позову згоди відповідачем, яка грубо порушує інтереси третьої особи, неможливо дослідити правомірність рішень по цій справі, яка  виглядала як звичайна змова сторін. Але під тиском відповідача та позивача, все ж таки суд виніс рішення, яким було  порушено права третьої сторони – ТОВ «ОМОКС». Дізнавшись про існування такого рішення ТОВ «ОМОКС» подав апеляційну скаргу.

03 лютого поточного року Шостим апеляційним адміністративним судом Києва було прийнято рішення, згідно з яким детальний план території багатоквартирної житлової забудови з об’єктами громадського, соціально-культурного та освітнього призначення в с. Чайки визнано законним та позов ТОВ «ОМОКС» задоволено у повному обсязі. Наразі за фактом зловмисної змови між Лукшиної та сільрадкою-юристом Дідескуль подана заява про відкриття кримінального провадження за ст.. 206 ККУ «Перешкоджання законній діяльності» ТОВ «ОМОКС».

Отже, проект забудови ЖК /Чайка\ буде й подальше реалізовуватись, незважаючи на штучні перешкоди зловмисників. Щодо зловмисників, то сподіваючись на всебічне  розслідування цієї справи НПУ, чекаємо вироку суду.